Wosk żywiczny

Co to jest ? Wosk żywiczny, jest to materiał łączący podobny do keratyny ale o innej temperaturze rozgrzewania, bardziej elastyczny bardziej podatny.

wosk na stronke.JPG

Dla Kogo ?
Dla wszystkich pań które chcą mieć piękne łączenia małe, delikatne, a ich włosy nie przetłuszczają się !

Zalety - temperatura topnienia wosku żywicznego jest dwukrotnie niższa niż keratyny w związku z czym, bardziej ochraniamy naszej włosy.

Wosk żywiczny jest delikatniejszy i bardziej plastyczny, dzięki czemu korekty przebiegają dwa razy szybciej, bo łatwiej się ściąga pasemka. Cały proces jest delikatniejszy, zdecydowanie polecam dla osób które mają delikatne włosy i wrażliwą skórę głowy.

Korekta może być wykonywana przez jedną osobę w krótszym czasie więc mamy większą dostępność terminów.

Stylistka samodzielnie dobiera grubość łączeń podczas zakładania, ma możliwość stworzenia bardzo cienkich łączeń na skroniach i na grzywce grubszych na tył głowy.

Łączenia w dotyku są przyjemniejsze, mniejsze i mięciutkie, keratyna jest twarda i sztywna.

Wady - przez to że, wosk żywiczny jest delikatniejszy i mniej inwazyjny dla naszych włosów jest on też mniej trwały. Co oznacza że w odstępie po między korektami możemy spodziewać się zsunięciu kilku pasemek, na przykład z powodu nałożenia odżywki na łączenia. Dla porównania przy łączeniach keratynowych można spać w oleju i nic nie zejdzie.

Nosiłam wosk żywiczny 2 lata A keratynę noszę około roku i powiem że, pasemka keratynowe między Korektami spadają mi w ilości około 2 lub 3 sztuk. A przy wosku było to około 15 pasemek.

Ma to też swoje plusy, ponieważ jeśli pasemko ma odpaść to odklei się samo, bez wyrywania naszych włosów.

Jest to też bezpieczniejsze w przypadku przeciągniętych korekt np. Po 4 miesiącach. Keratyna się w ogóle nie odczepi i zrobi się Kołtun.

Wosk żywiczny natomiast powoli samodzielnie będzie się odczepiał.