top of page

PIELĘGNACJA

Zadbaj o swoje włosy

Jeżeli chcesz korzystać z usługi przedłużania włosów przez dłuższy czas pamiętaj o tym, aby odpowiednio zadbać o ich wzmocnienie  oraz pobudzać je do ciągłego wzrostu. Nawet przy użyciu najdelikatniejszych metod przedłużania włosów i dopasowaniu odpowiedniego obciążenia twoje włosy mogą się osłabić, dlatego zachęcamy do stosowania poniższych produktów :

 1. Szampony trychologiczne zapobiegające utracie włosów i hamujące ich wypadanie. Np. Trichoexpert energy shampoo lub vital shampoo.

 2. Wcierki do skóry głowy poprawiające krążenie skóry, pobudzające wzrost nowych włosów. Np. Anwen Grow me tender, Trichoexpert STEM Serum activator, Trichoexpert Vital lotion, Trichoexpert Energy lotion oraz wcierka Banfi Hajszesz.

 3. Suplementy diety Solgar skóra, włosy, paznokcie oraz Solgar dla kobiet brane równocześnie.

 4. Mezoterapia igłowa preparatem Dr.CYJ.

ZŁOTE ZASADY PRZEDŁUŻANYCH WŁOSÓW

Okres ochronny - jeśli włosy zsuwają się lub wyczesują w ciągu 2 tygodni od założenia. Należy niezwłocznie udać się do naszego salonu, abyśmy mogli ocenić stan łączeń. Jeśli włosy były źle założone, wykonujemy całościową poprawkę bezpłatnie!

 • Używaj kosmetyków polecanych do włosów przedłużanych - najlepiej sprawdza się Moroccanoil, Kerasilk i Goldwell

 • Wykonuj koloryzację swoich włosów na zdjętych doczepach

 • Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami

 • Do snu wiąż włosy w cebulę lub luźny warkocz

 • Podczas każdego mycia stosuj szampon, odżywkę, serum z termo ochroną i olejek wygładzający

 • Maskę nawilżającą stosuj raz w tygodniu

 • Aby utrzymać piękne nawilżone włosy, należy wykonywać zabiegi regenerujące lub wygładzające co 4 miesiące

 • Czesz całą głowę - specjalną miękką szczotką

 • Susz włosy letnim powietrzem, używając koncentratora oraz ceramicznej okrągłej szczotki

mot_100ml_pump_2019-10_1178_1300x1660px_1.jpg

TROCHĘ O MYCIU, TROCHĘ O PIELĘGNACJI

Bardzo ważne, aby nie myć włosów 48 godzin od założenia - dotyczy TYLKO METODY KANAPKOWEJ

Przed umyciem dokładnie rozczesz włosy. Włosy najlepiej myć pod prysznicem. Woda pada z góry, przez co włosy się nie plączą. Proszę pamiętać, że włosy naturalne po ścięciu już nie żyją, więc dobra pielęgnacja to podstawa dobrej kondycji włosa. BARDZO WAŻNE! MYJ WŁOSY LETNIĄ WODĄ! Włosy myj przesuwając dłonie z szamponem z góry do dołu. PAMIĘTAJ: nie wolno myć włosów okrężnymi ruchami! Przez wilgoć i ciepło wody łuski włosów się otwierają i w efekcie mycia okrężnym ruchami zahaczając o siebie zwiną się w kołtun. Dodatkowo narażamy łączenia na otwarcie się, zwłaszcza przy metodzie kanapkowej. Najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze głowy i sama skóra głowy. Przedłużone włosy nie wymagają szorowania. Wystarczy, że piania z szamponu po nich spłynie. Za to skórę głowy wymasuj palcami.

Category_Headers_MASKS-2_1_.jpg

TROCHĘ O CZESANIU

Czeszemy całą głowę miękką szczotką typu tangle teeze

Po umyciu należy przeczesać wilgotne włosy i zaczynamy od samych końców, stopniowo przechodząc do całej ich długości. Warto pamiętać, że przedłużonych włosów nie wolno "czochrać" ręcznikiem. Powinno się przeczesywać włosy palcami i odsączyć ręcznikiem. Następnie włosy zwiń w ręcznik na kilka minut, aż woda w niego wsiąknie. Jeśli używasz prostownicy lub lokówki w żadnym wypadku nie nagrzewaj włosów u samej nasady, gdzie są łączenia, przed prostowaniem najlepiej używać specjalnych preparatów do ochrony przed wysoką temperaturą. Jeśli na przedłużonych włosach chcesz mieć loki lub fale zalecamy stosowanie wałków lub papilotów. Zrezygnuj z termo-loków, które mocowane są przy skórze głowy, spowoduje to zniszczenie łączeń.

smoothingshampoo_2019-10_0953_1300x1660px_1.jpg

TROCHĘ O SUSZENIU

Aby włosy wyglądały pięknie po każdym myciu suszymy je przy pomocy suszarki i okrągłej szczotki

Do suszenia włosów używamy dobrej suszarki z końcówką koncentrującą powietrze. Suszymy włosy średnią lub niską temperaturą. Suszenie zaczynamy od lekkiego podsuszenia wszystkich włosów suszarką, przeczesując je dłonią, nie używamy do tego szczotki. W momencie kiedy włosy są już połowicznie suche, dzielimy je na sekcje. Następnie każdą sekcję suszymy przy pomocy okrągłej szczotki. Bardzo ważne aby używać szczotek ceramicznych ( nie plastikowych). Takie szczotki są dostępne w naszym sklepie. Szczotki ceramiczne podczas suszenia nagrzewają się, dzięki czemu działamy ciepłem na włosy z dwóch stron, co domyka łuski oraz przyśpiesza cały proces suszenia. Włosy przedłużane, pozostawione same do wyschnięcia, nawet najlepszej jakości, będą wyglądały nieatrakcyjnie. Susząc włosy w ten sposób, średnim lub zimnym powietrzem, na pewno im nie zaszkodzimy.  Dodatkowo na naszej stronie, dostępny jest filmik instruktażowy jak poprawnie wykonać cały proces suszenia.

https://www.deynaextension.pl/filmiki

hair_ceramicbrush_55.jpg
bottom of page